CZ
CZ
CZ

XFS100 - 100kN

Popis

XFS100 – stojanový, dvou sloupový, univerzální zkušební stroj pro zkoušky materiálů v tahu, tlaku, ohybu, cyklickém namáhání, lpění, adheze, střihu, tvrdosti a zkoušení pružin. Stroj se vyznačuje moderní a funkční konstrukcí, nejnovější řídící elektronikou a vysokou kvalitou zpracování. Elektronika uložená na silentblocích které zajišťují ochranu před rázy při zkouškách. Stroj je řízen pomocí moderního software Wintest Analysis pracující pod operačním systémem Windows. Software je plně konfigurovatelný a lze nastavit jednoduché i složitější vícestupňové zkušební metody.


Měření síly

K měření síly je využíván tenzometrický snímač síly s třídou přesnosti lepší než 0,5 dle EN 7500-1, DIN 51221 ASTM E-4. AFNOR A03-501. Rozsah siloměru je od 0.4% do 100% jmenovité hodnoty siloměru. Automatická identifikace snímače po připojení do stroje. Elektronická ochrana přetížení siloměru.


Měření dráhy

V plné délce posuvu stroje s krokem 0,00001mm. Rozlišení 0.000001 min. Přesnost 0.01mm. Měření absolutně a relativně v mm, palcích a procentuálně. Programově nastavitelné limity dráhy.


Rychlost

Pohon s teplotní a proudovou ochranou. Rychlost posuvu lze nastavit od 0,00001mm/min do maxima daného stroje. Lze využít také silové regulace zatížení v N/s nebo kN/min.


Rám stroje

Rám stroje je konstruován a dimenzován tak aby dosáhl maximální tuhosti. K dosažení maximální tuhosti je využito dvojité vedení příčníku s tuhým podpůrným profilem z jednoho kusu. Tuhost rámu v kN/mm v závislosti na kapacitě stroje s programovým korekčním K-faktorem. K posuvu příčníku stroje je využit kuličkový šroub s ochranným krytem. Elektronické limity posuvu s možností programového nastavení. Mechanický koncový spínač dráhy. Na přední částí stroje gumová ochrana.


Software

Software Wintest Analysis je komplexní systém pracující pod operačním systémem Windows. Je to plně integrovaný a plně přizpůsobitelný software, který podporuje tvorbu zkušebních programů  podle norem ISO, EN, ASTM, ČSN, STN, DIN, BS a jiných včetně interních postupu a vlastních specifikací pro zkoušení materiálů. Pomocí tohoto software lze na stroji provádět zkoušky v tahu, tlaku, ohybu, lpění, adheze cyklické namáhání, střihu, tvrdosti a zkoušení pružin. Software umožňuje nastavení jednoduchých zkoušek pro běžné zkoušky materiálu, pro potřeby vývoje nebo výzkumu je zde možnost nastavení vícestupňového zatěžování. K dispozici je automatické ukládání všech testovacích dat a snadný export do jiných softwarových balíků, jako je Word, Excel, Access a SPC systémy pro lepší generování sestav.


Volitelný dotykový PC panel IPC3

Po spojení s volitelným průmyslovým PC panelem IPC3 s dotykovým ovládáním se stroj stává robustním samostatným systémem bez potřeby externího počítače nebo notebooku. S využitím nejnovějšího operačního systému Windows 10 a spuštěním plné verze software Testometric winTest analysis umožňuje úplnou kontrolu zkušebního stroje a zajišťuje ukládání a přístup k neomezeným zkušebním metodám a výsledkům. Přiložené upevňovací rameno, které se na stroj připevňuje do T-drážek na sloupech, má plně stavitelnou výšku, dosah i úhel pohledu, což uživateli umožňuje nalézt nejergonomičtější pracovní polohu.


Kapacita stroje: 100kN

Třída přesnosti siloměru: 0,5 podle ISO 7500

Měřící rozsah: 0,4% až 100% jmenovité hodnoty siloměru

Rychlost posuvu: 0,00001 až 600mm/min


Pracovní prostor

Výška (bez čelistí): 1100mm (jiná délka na dotaz)

Šířka: 480mm (jiná šířka na dotaz)

Napájení: 380V/400V 3ph


Pro více informací Nás kontaktujte prosím.

obrazek produktu
obrazek produktuobrazek produktuobrazek produktu

JSME ZDE PRO VÁS
JIŽ OD ROKU 2004